Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Vyplatí se pořídit si auto na operativní leasing?

Přesně jako jsou vozidla SUV fenoménem poslední doby co do prodejnosti, je operativní leasing vycházející hvězdou financování. Stále více lidí i firem v České republice využívá při nákupu nového vozu právě tuto metodu splácení, která byla v minulosti výhradně doménou firem. K pomyslnému „odšpuntování lahve“ s touto nabídkou přispěla v masivnější míře domácí automobilka Škoda, jež nabídla operativní leasing takřka pro každého. Ostatní značky se následně začaly hned přidávat. Díky tomu se tento trh postupně rozšiřuje a nabídky značek, prodejců i specializovaných internetových obchodů se jen hrnou. Což je samozřejmě velmi přínosné hlavně pro nás, koncové zákazníky.

Co vlastně je operativní leasing a komu se vyplatí?

Auto na leasing jde na trhu pořídit už poměrně dlouho. Tato forma financování znamená, že si vyberete vozidlo na splátky, které po celou dobu splácení patří vámi zvolené leasingové firmě, a po uplynutí předem dané doby si auto odkupujete za zůstatkovou cenu do svého vlastnictví. Kdežto při operativním leasingu si určujete, na jak dlouhou dobu a za jakých podmínek si daný vůz pouze „pronajímáte“ spolu se službami (pojištění, servis, výměna pneumatik dle sezóny), abyste mohli jen jezdit a o nic zásadního se nestarat. Automobil je po celou dobu majetkem leasingové společnosti, které ho budete po uplynutí smlouvy vracet, abyste si mohli vybrat případně nový na další období. Nestanete se tak nikdy majiteli vozu.

Velkou výhodou operativního leasingu je to, že ve většině případů nepotřebujete počáteční hotovost na akontaci. Můžete se dostat na zajímavý měsíční paušál, protože si samotné auto nekupujete, a tak v platbě nejsou rozloženy splátky plné ceny vozu. Největším bonusem je častá obměna vozového parku. Po uplynutí smluveného operativního leasingu (nejčastěji po 24, 36 nebo 48 měsících) vůz vracíte, a v případě spokojenosti se službami si hned vyberete nějaký nový model. Máte tak záruku kvalitních aut s nejnovějšími technologiemi a systémy, třeba na operativní leasing BMW.

Na co je potřeba si dát u operativního leasingu pozor

Chcete-li si pořídit automobil na operativní leasing, pečlivě zvažte podmínky, kterým se upisujete. Nejčastěji to bývá sjednávaná doba pronájmu, co je třeba dobře uvážit. Volte raději kratší možnosti, právě pro výhodu častější obměny vozu. Dále je důležitý maximální limit pro nájezd kilometrů, obvykle udávaný na rok. Je potřeba dobře odhadnout vaše ujeté kilometry, aby vás pak váš limit zbytečně neomezoval v ježdění, případně jste nemuseli doplácet sazbu ujetých kilometrů nad nasmlouvaný limit. Tím by se vám vůz mohl zbytečně prodražit. Posledním důležitým bodem, na který si musíte dát pozor, je dobrý stav vozidla při jeho vrácení. Je potřeba si uvědomit, že vůz máte pouze pronajatý, a musíte ho udržovat v dobrém stavu, ať už by se to mělo týkat jakýchkoliv „závad“, například škrábanců na laku, skvrn v interiéru, případných menších nehod na parkovištích apod. Vždy je lepší to hned hlásit v průběhu používání vozidla na pojišťovnu, aby to nezbylo vám na konečný účet při navrácení.

Kde naleznete nejlepší nabídky operativních leasingů

V současnosti je na trhu opravdu velké množství nabídek, není lehké vyhledat skutečně ty nejlepší. Proto vám za naši redakci doporučujeme sledovat exkluzivní nabídky operativního leasingu v Driveto Klubu.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist