Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Toyota Aygo: 6 důvodů, proč je zábavnější než kdy předtím

Žádný automobilový fanoušek nechce jezdit nudným autem. Někdy je ale fajn k zábavě přičíst ještě praktičnost a naopak. Nejpopulárnější vůz segmentu A, model Aygo, teď přichází ve variantě, která vznikla přesně v duchu této filozofie. Tady je šest vlastností, které dokazují, že nová Toyota Aygo patří k nejzábavnějším malým autům na trhu.

1) Vystupuje z davu

Toyota Aygo měla vždycky výrazný styl, a charakteristický předek se znakem X se stal symbolem tohoto modelu. Nejnovější varianta neztratila nic ze své identity, a co víc, její vzhled je ještě výraznější. Nyní je X zakomponované mezi masku, mřížku chladiče a světla trojrozměrně. Také světlomety se dočkaly nového vzezření, působí dynamičtěji a ornamenty jim dodávají na osobitosti. Ani zadní část modelu Aygo se změnám nevyhnula. I zde kraluje znak X v nové interpretaci, zvýrazněný estetickými pozičními LED světly. Zajímavé jsou i světlomety na denní svícení využívající stejnou technologii, které jsou součástí standardní výbavy, což je v segmentu malých vozů zřídkavé. Díky nové stylistice vypadá auto širší.

2) Je přesně takové, jaké má být

Nové Aygo lze zajímavě individualizovat. Toyota připravila celkem čtyři verze – x, x-play, selection x-cite a selection x-treme, a dále možnost výběru z celé řady doplňkových řešení a balíčků. Pro obnovený model si můžete vybrat z nových vzorů disků, poklic a zvolit jeden ze tří druhů čalounění. V nabídce je také sedm barev karosérie – Bílá Flash, Červená Pop, Stříbrná Sparkle, Šedá Electro, Černá Bold, Modrá Cyan a Tmavě růžová Magenta. Zvláště poslední dva neobyčejně přitahují pozornost a jsou výhradně v nabídce této japonské značky. S živými barvami dokonale kontrastuje střecha auta, nalakovaná odstínem Piano Black.

3) Interiér nenudí

Nadšení z nového modelu pokračuje i poté, co do vozu nasednete. Přístrojová deska působí více trojrozměrným dojmem, ukazatelé mají nový vzhled, šmrnc interiéru dodává elegantní lesklý lak v klavírní černé barvě, průduchy klimatizace barevně ladí s karosérií. Auto má také větší jízdní komfort. Vděčí za něj dalším materiálům tlumícím hluk v úložném prostoru, zadních dveřích a A sloupku. Ten se dočkal rovněž doplňkového tlumícího těsnění. Podobné řešení bylo použito i v přístrojové desce. Pohodlí v Toyotě Aygo a možnost převážení větších předmětů zajistí zadní dělená pohovka s proporcemi 50/50.

4) S novými technologiemi si tyká

Smartphony dnes prakticky pro každého představují příruční řídicí centrum a způsob, jak komunikovat se světem. Proto je téměř nezbytné zajistit propojení mezi smartphonem a automobilem. Nový model Aygo nabízí plnou konektivitu. Vděčí za to systémům Apple CarPlay a Android Auto, které integrují mobilní zařízení do multimediálního systému Toyota x-touch vypracovaného ve spolupráci s prestižní firmou Pioneer. Na sedmipalcovém displeji si tak pohodlně přečtete zprávy, spustíte satelitní navigaci, zapnete hudbu nebo zvolíte telefonní číslo. Systém lze ovládat i hlasem.

5) Skvěle si poradí ve městě

Jsou auta, která do města nejsou příliš praktická, a ta, která město zvládají bez problémů. A pak je tu Toyota Aygo. Díky kompaktním rozměrům a poloměru otáčení, jenž činí pouhých 4,7 metru, proklouzne městskými uličkami jako stíhačka x-wing komplikovanou strukturou Hvězdy smrti. Na těsných parkovacích místech pomůže zadní kamera a parkovací čidla. O bezpečnost se stará systém Toyota Safety Sense tvořený systémem včasné reakce pro případ, že hrozí srážka, s funkcí automatického nouzového brzdění, a dále systém varování před nechtěnou změnou jízdního pruhu. Aygo lze vybavit i automatickými dálkovými světly a automatickým omezovačem rychlosti. Součástí standardní výbavy je i šest airbagů.

6) Nezruinuje majitele

Nová Toyota Aygo má ještě jednu pozitivní vlastnost. Ceny aktuální varianty startují na 214 900 Kč (akční cena včetně bonusu za výkup starého vozu). Auto si lze pořídit i na leasing, s měsíčními splátkami začínajícími na 2799 Kč. Toyota Aygo ovšem nezaujme jen cenou a hodnotou. Díky kombinované spotřebě pohonných hmot 4,1-4,2 l/100 km, je tento vůz také levnější v provozu. Méně zatěžuje životní prostředí, protože tato nová varianta automobilu vypouští do atmosféry o 5 kg CO2 na 1 000 km méně než verze před faceliftem - a to i přesto, že má silnější motor o výkonu 72 koní.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist