Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Testování nového vozu Citroën Racing

Finské cesty si zvolil Citroën Racing pro třetí testovací soustředění vývoje nového vozu World Rally Car 2017. Tentokráte si piloti Kris Meeke a Craig Breen vyzkoušeli jízdu v maximálních rychlostech i se slavným skokem a mohli tak otestovat zejména aerodynamické vlastnosti.

 

S širokými a rychlými cestami patří Finsko ve světě rally mezi nejoblíbenější. Pro vysoké rychlosti a náročnost číst trať se finské silnice řadí mezi nejnáročnější zvláště pro přítomnost skoků, při kterých auta doslova létají. Nebylo proto velkým překvapením, že si tým Citroën vybral pro další fázi vývoje právě Finsko. Po hrbolatém terénu v jižní Francii a blátivých tratích Portugalska, nabídlo Finsko ideální podmínky pro pokračování prověřování spolehlivosti a výkonu. Inženýři se velice podrobně zaměřili na aerodynamiku.

 

Pracovat na aerodynamice závodního vozu je jako řešit komplexní rovnici na základě maximálního přítlaku, minimálního odporu a maxima chlazení. K dosažení tohoto cíle se inženýři Citroënu Racing dopracovávají podle standardní metodiky. Zatímco aerodynamiku se daří rozvíjet podle CFD výpočtů a zkoušek v tunelu, testovací tábory pak slouží k ověřování pružnosti dílů. 

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist