Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Proč je důležitá regenerace filtru DPF?

Pokud máte naftové auto, které splňuje emisní normu Euro 5, tak má jistě nainstalovaný filtr pevných částic. A o ten je třeba se starat. Tedy takzvaně ho regenerovat. Proč je tento postup důležitý? Podívejte se s námi na hlavní důvody.

Prodloužení jeho životnosti

Velký problém těchto filtrů pevných částic je to, že nedokážou fungovat věčně. Jejich udávaná životnost je v rozmezí 150 – 200 tisíc kilometrů. To je samozřejmě individuální hodnota, o které je možné říci i to, že záleží na tom, zda se majitel o filtr stará. Regenerace DPF filtru může výrazně prodloužit právě jeho životnost. Kdo s vozem plánuje delší nájezdy, ten by regeneraci rozhodně neměl podceňovat. Prodlouží tak dobu jeho výměny i o celkem  výraznou dobu.

Eliminace problémů

I toto může být jeden z dobrých důvodů, proč se o filtr starat a zajistit jeho pravidelnou regeneraci. Zajistí se tak, že bude fungovat přesně tak, jak fungovat má. Díky tomu budou eliminovány veškeré problémy, které s ním mohou být spojené. Mezi hlavní patří třeba:

  • Snížení výkonu vozu
  • Svítící kontrolka upozorňující na komplikaci
  • Špatné hodnoty při měření emisí

Jeho správné fungování

Pravidelná péče a regenerace je důležitá také proto, aby fungoval tak, jak fungovat má. Není totiž výjimkou, že některá města se rozhodla dokonce i k tomu, že emise namátkově měří. A tím zjišťují, zda vozy mají filtr, nebo ho nemají, či zjišťují i to, jaké jsou hodnoty jejich emisí. Pravidelná regenerace vede k tomu, že eliminujete různé problémy, které z tohoto stavu plynou. Pokud jste toto zanedbávali, doporučíme repas DPF, který je založený na jeho opravě a vyčištění, díky které bude opět moci fungovat tak, jako tomu bylo dříve. Nejde o nijak drahý a složitý postup. Poté už doporučujeme následnou péči nezanedbávat, jelikož je vždy levnější a jednodušší, než řešení jakýchkoliv problémů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist