Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Nová technicky vyspělejší Kia Ceed odhalena

Automobilka Kia Motors odhalila svůj nový model Ceed. Nová Kia Ceed (třetí generace), je navržená, vyvinutá, zkonstruovaná a vyráběná v Evropě. Nový model má ještě více posílit zastoupení značky Kia na trhu v evropském kompaktním segmentu. A to i díky novým moderním technologiím, vyzrálému a sportovnímu designu i atraktivnějších jízdních vlastností.

Produkce první generace se datuje od prosince 2006, kdy Kia zahájila výrobu modelu cee’d ve slovenském závodě v Žilině. Od té doby bylo vyrobeno přes 1,28 mil. vozidel s títmo označením. Teď se cee’d mění na Ceed („Community of Europe, with European Design“ = pro evropskou veřejnost s evropským designem). Druhé generace se od roku 2012 vyrobilo přes 640 tisíc. Od poloviny tohoto roku příjde nový Ceed, jež bude reprezentovat třetí generaci tohoto modelu, a měl by přispět k ještě výraznějšímu zastoupení automobilky Kia na evropském trhu.

Návrh, vývoj a konstrukce nového modelu podobně jako u předchůdců probíhal ve Frankfurtu pod taktovkou evropských návrhářů, produktových vývojářů a vývojového centra R&D automobilky Kia. Vůz bude opět sjíždět z výrobních linek žilinského závodu na Slovensku, společně s modely Kia Sportage a Kia Venga.

Komentuje Michael Cole, COO společnosti Kia Motors Europe: „Kia Ceed je již přes deset let základní součástí stabilního růstu naší značky napříč celou Evropou. Když jsme v roce 2006 představili model Cee'd navržený pro evropské zákazníky, byl to pro značku Kia přelomový moment.“

Nový Ceed staví na těchto pevných základech a nabízí vskutku moderní a rozpoznatelný design, stejně tak jako propracované technologie ke zvýšení pohodlí, funkčnosti a bezpečnosti. K ještě atraktivnějším jízdním vlastnostem přispějí nové motory a systém zavěšení kol, přičemž vůz i nadále nabídne stejně vysokou kvalitu, kterou zákazníci u vozů značky Kia očekávají. Bude to jeden z nejprogresivnějších vozů v této třídě.“

Nový model se veřejnosti poprvé představí letos v březnu na ženevském autosalonu, kde bude poprvé odhaleno i další karosářské provedení. Výroba pětidveřového hatchbacku bude zahájena v květnu. Prodej nového Ceedu se spustí na konci 2. čtvrtletí 2018, a to výhradně na evropských trzích.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist