Připravujeme

Obsah:

LEDEN / ÚNOR 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Jeep Cherokee - historie jedné legendy

Znáte historii značky Jeep a jeho modelové řady Cherokee? Prozkoumejte pozvolný vzestup automobilky, která se specializuje na nepřekonatelné SUV.

Automobilka Jeep vznikla v polovině dvacátého století na základě potřeb tehdejší americké armády, která byla považována za technologicky nejvyspělejší armádu světa. Její síla a úspěchy byly předvedeny především v Druhé světové válce, a tento fakt dal impuls vzniku dnes již celosvětově uznávané automobilky Jeep.

Americká armáda se potýkala s mobilitou svých vozů v extrémních typech povrchů. Hledala takové vozy, které by projely rozbředlým bahnem, vysokou vodou i prudkými svahy. Osloveno tehdy bylo na 135 výrobců vozů, přísná kritéria splňovali pouze tři. Z 1 500 kusů testovaných v Británii a Rusku vyhrál na základě nejakceptovatelnější cenové nabídky Willys, předchůdce dnešního Jeepu. Jeep je považován za auto, které Američanům vyhrálo Druhou světovou válku.

Historie Jeepu Cherokee

A jakou má za sebou historii model Cherokee? Ten se stal nástupcem původního modelu Wagonneru, pohodlné verze rodinného vozu s možností přepravy menšího nákladu v zadní části vozu. Cherokee a Grand Cherokee patřilo od začátku své výroby mezi luxusní SUV. Po roce 1997 se i konkurence začala zabývat výrobou kvalitních SUV, ale žádná nepředčila svou technikou ani vybavením dnes tolik oblíbené Cherokee a Grand Cherokee. Od začátku výroby prvního vozu uběhlo již šestnáct let. Jak vypadá nabídka dnes prodávaných vozů?

Moderní pojetí známého designu Cherokee

Vnější tvary Jeepu Cherokee 2017 staví na platformě historie tohoto modelu, avšak snoubí nové technologie a funkčnost pro naprostou aerodynamiku vozu. Dílenské zpracování jednotlivých částí, nová koncová světla a zadní spoiler s dvojitou koncovkou výfuku dotváří sportovní nádech vozu.

Špičkově propracovaný interiér

Cherokee má řemeslně zpracovaný interiér. Ručně zpracované detaily se snoubí s moderními technologiemi. Řidiči je k dispozici systém Uconnect, hlasové ovládání sečtením SMS zpráv, ovládání klimatizace přes osmipalcovou dotykovou obrazovku s možností propojení s Android nebo Siri operačními systémy vašeho chytrého telefonu a následné aktivace aplikací, jako jsou mapy, poslech hudby a další.

Velkorysý zavazadlový prostor nabízí všestranné využití pro aktivní životní styl i pracovní využití. Příslušenství Mopar disponuje například skládacím chladícím boxem nebo offroadovými doplňky, namontovanými na zadní straně úložného modulu.

Nové technologie pro Cherokee

Samozřejmostí jsou moderní bezpečnostní prvky jako vícestupňové přední airbagy, systém proti převrácení ERM nebo systém varování proti čelnímu nárazu již ve standardní výbavě. K dispozici jsou i další doplňkové prvky, například okenní, boční airbagy, adaptivní tempomat, sledování jízdního pruhu, monitoring mrtvého úhlu, parkovací asistent nebo systém s detekcí křížení dráhy s vozidlem apod.

Zaujal vás nový Jeep Cherokee? Pak neváhejte a přijďte si jej vyzkoušet do autosalonu Srba Servis, který se na prodej Jeepu specializuje již řadu let a má s vozy bohatou zkušenost.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist