Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Dopřejte svému vozu nadstandardní péči v podobě aditiv

Dlouhá životnost vašeho vozu závisí v dnešní době na mnoha faktorech. Důležité je nepodceňovat péči o svůj automobil, ta se vám následně vrátí v jeho bezproblémovém chodu a nízkých provozních nákladech. K takovéto nadstandardní péči o vůz patří například přísady do oleje či paliva. Ty mají totiž velmi příznivý vliv na chod celé motorové soustavy. Dochází díky nim k menšímu tření, zároveň tudíž i ke snížení opotřebení, což provází i celkově tišší chod motoru. Navíc se tyto vylepšené vlastnosti maziv či pohonných hmot projevují i nižší spotřebou paliva.

Aditiva

Aditiva jsou látky, jež se přidávají do jiných látek nebo směsí a mají za cíl vylepšit vlastnosti běžně používaných produktů. Mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější patří aditiva do oleje a paliv.

Přínos aditiv do motoru a paliva

Aditiva do motoru jsou dnes běžně používána hlavně v zahraničí, a to jak privátními řidiči, tak i profesionálními řidiči či závodníky. Zlepšení technických vlastností vozidla je často opravdu markantní. Dalším bonusem je pak také prodloužení životnosti motorových olejů.

Doporučení můžeme dát na produkt Metabond ECO do motorů do 3.5 t, který se liší od konkurence díky přídavku inertních keramických nanočástic. Ty navíc nemění žádné pozitivní vlastnosti oleje, ale využívají ho vlastně jen jako nosič pro svoji „dopravu“ na kovové povrchy, na které se absorpcí navážou a doslova vyrovnají jejich nerovnosti, čímž zlepší jejich kluzné vlastnosti.

Co se týče přínosů aditiv do paliv, mezi ty nejznámější patří zlepšení jízdních vlastností, dále dostatečná ochrana motoru před nadměrným opotřebením, a zapomínat nesmíme ani na ekologický přínos. Jako poslední, i když nikoli svým významem, bychom zde rádi závěrem ještě jednou zmínili i snížení spotřeby paliva.

Nebojte se aditiv

Aditiv pro váš vůz se rozhodně nemusíte bát. Jsou to produkty, které vznikly na základě dlouhodobého vývoje, a jsou značným přínosem nejen pro motory automobilů či motocyklů, ale také pro jejich převodovky. O kvalitě aditiv Metabond se přesvědčili i závodníci na soutěži Rallye Dakar.

Více se o tom dozvíte na stránkách www.metabondcz.com a ve videu pod naším článkem.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist