Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

3 nejlepší letní pneumatiky za rok 2017

Pneumatik je dnes na trhu nepřeberné množství. Jak si ale z takové záplavy výrobků vybrat ty nejvhodnější? Pomáhají nám v tom testy pneumatik, které provádí jak motoristické časopisy, tak například národní automotokluby. Nejznámější organizací provádějící rozsáhlé testování nejen pneumatik je německý automotoklub ADAC.

Ten každoročně zveřejňuje výsledky testování, přičemž pneumatiky podrobuje opravdu důkladným prověrkám jejich výkonnosti. Hodnotí se výkon pneumatiky na různých površích, opotřebení, ekonomičnost provozu, hlučnost a mnoho dalších veličin. Těmito testy se řídí nejen zákazníci, ale berou je v potaz i výrobci pneumatik a při vývoji nových produktů se snaží pracovat i s daty, která z těchto testů získají.

Stejně jako v předešlých letech i v roce 2017 si ADAC vzal na paškál několik pneumatik. My se podíváme na 3 modely letních pneumatik, které se v loňském roce umístili tzv. „na bedně“, tedy na prvních třech místech v zřejmě nejprodávanějším rozměru 195/65 R15.

Při výběru nových pneumatik vám pomohou testy, které pravidelně zveřejňují různé motoristické organizace.

 

Na třetím místě skončila pneumatika Continental ContiPremiumContact 5, která je nejlepší na mokru. Velmi dobrých výsledků dosáhla i na suché vozovce. Pneumatiky tohoto výrobce se stabilně umisťují na předních pozicích v testech a jsou rozhodně dobrou volbou pro vaše auto.

Druhá skončila pneumatika Bridgestone Turanza T001. Japonský výrobce dal tomuto modelu do vínku velmi vyvážený mix vlastností, které ho vynesly vzhůru. Jsou to nadprůměrné jízdní vlastnosti na mokré i suché vozovce, nízké opotřebení a nízká spotřeba paliva.

Tentokrát se jako první umístila pneumatika Pirelli P1 Cinturato Verde. Společně s ostatními zmíněnými modely dostala ve výsledném hodnocení známku chvalitebné. Jízdní vlastnosti všech tří pneumatik jsou velmi vyrovnané. Pirelli oslnila především komfortem jízdy, projevujícím se například nízkou mírou vnitřního hluku, a stejně jako Bridgestone i vyváženými vlastnostmi při jízdě, ať už na suchu, nebo na mokru.

Dobrou zprávou je, že pneumatiky světových výrobců si drží svoji kvalitu na vysoké úrovni. Horší je to se záplavou levných pneumatik neznámých značek, které se prodávají například v hypermarketech. Mnohdy jsou totiž nebezpečné uživateli i jeho okolí, protože výrobci zde hledí především na co nejnižší cenu. Při výběru nového obutí pro vaše auto tedy sledujte testy pneumatik a nekupujte neprověřeného zajíce v pytli.

Zdroj foto: Unsplash.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist