Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Mazda představila krásné SUV CX-30

Japonská automobilová společnost Mazda na nedávném Ženevském autosalonu představila unikátní projekt. Pojmenovala ho jako CX-30. Pod těmito písmeny a čísly se skrývá kompaktní crossover, který hrdě konkuruje modelům jako Kia Sportage a Mitsubishi Eclipse Cross.

Mazda na autosalonu novinkou opravdu mile překvapila. Mazda CX-30 spadá mezi SUV střední třídy a je založena na základech modelu Mazda 3, který se velice dobře prodává. Cílem japonského výrobce automobilů bylo dostat do CX-30 dobrodružnější povahu, což se mu pochopitelně podařilo.

Co se designu týče, návrháři se drželi designového jazyku Kodo. Pod kapotou se zase skrývají moderní a výkonné motory či kompresní zapalování Skyactiv-X. Protože automobilová firma oznámila, že se jedná o globální model, dorazí i do našich končin, a to ještě v letošním roce. Jakmile se dostane do prodeje, můžete si ho koupit třeba v Auto Jeremiášova, kde najdete i ostatní modely jako Mazda CX-5, Mazda 3, Mazda 2 a podobně.

Je libo benzínový hybrid, nebo diesel?

Přijdou si na své příznivci obou stran. Jestliže preferujete benzínové hybridy, čeká na vás provedení s motorem poháněným 24V baterií. V případě, že nedáte dopustit na dieselový motor, tak na vás čeká Mazda CX-30 s motorem Mazda Skyactiv-D. Přesná nabídka však ještě nebyla ze strany Mazdy prozrazena, tak si musíme počkat.

Všechny nabízené varianty budou disponovat pohonem všech kol a šestistupňovou převodovkou, a to jak v automatu, tak i manuálu.

Co říkají první recenze?

Zatím sklízí Mazda CX-30 velké úspěchy. Recenzenti popisují vozidlo jako elegantní povoz snoubící přednosti kupé a houževnatost SUV. Po designové stránce rozhodně nestrádá, zaujme vás jak exteriér, tak i interiér. Zvolit si můžete klidně LED přední světla.

Potěší vás prostorný kufr, který má 430 litrů, a tak uspokojí i běžné rodiny. Pomyslnou třešničkou na dortu je určitě elektrické otevírání zadních dveří, které si můžete navolit.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist