Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Leštička na auto: Vraťte laku bezchybný vzhled a lesk

V běžném provozu se nelze vyhnout drobným škrábancům a různým nečistotám, které se na laku objevují. S pomocí leštičky však zvládnete lak dostat do špičkové kondice, aby exteriér vozidla vypadal opět skvěle.

Výběr leštičky

Leštička by měla být součástí vybavení každého milovníka aut, který touží po dokonalém exteriéru. Nabízeny jsou různé stroje, které se liší svými vlastnostmi. Vybírat tak můžete z různých možností.

Leštičky jsou rozdělovány dle druhu pohybů:

  • rotační leštička,

  • s orbitálním pohybem,

  • s nuceným pohybem.

Rotační leštička na auto umožňuje efektivní a rychlé odleštění škrábanců. Točí se v jednom směru a vy regulujete rychlost otáček. Výhodou je účinné odstranění škrábanců, ovšem je třeba zmínit i nevýhody. S touto leštičkou je velmi složité vyleštit lak do stavu bez hologramů. Proto bývá používána v kombinaci s orbitální leštičkou, díky které lze dosáhnout perfektního výsledku. Rotační pohyb navíc silně tahá, pokud nemáte zkušenosti s leštěním, celý proces bude poněkud nepříjemný.

Druhou variantou je orbitální leštička. Kromě samotného otáčení má tato leštička i výkmit, tedy chodí i do strany. To zajišťuje neustále doleštění laku bez hologramů. Oproti rotační leštičce je sice o něco pomalejší a lehce nepřesná, ale pokud patříte mezi hobby nadšence, pak je tato leštička nejlepší volbou. Díky svým vlastnostem totiž nabízí univerzální řešení – obejdete se pouze s jedním nástrojem.

Poslední variantou je leštička s nuceným pohybem. Ta nabízí vyšší výkon a leštění s ní zvládnete rychleji. Kombinuje rychlost rotační leštičky a orbitální výkmit pro bezchybné rozleštění. U měkčích laků bývá problémem dosáhnout výsledku bez jediného hologramu. I nucený pohyb značně tahá, navíc je leštička hlučná.

Leštička na auto: Vraťte laku bezchybný vzhled a lesk

Lešticí sada

Jestliže sháníte své první vybavení pro leštění laku, pak je skvělou variantou připravená kompletní sada vybavení. Obsahuje v podstatě vše, co do začátku budete potřebovat. Hodí se zejména pro hobby využití. V sadě najdete orbitální leštičku, ke které jsou dva 125mm pěnové a dva 125mm vlněné kotouče. K tomu dostanete také různé leštící pasty a sadu jemných utěrek pro dokonalý výsledek. Součástí sady je i další praktické vybavení, které při práci s leštičkou oceníte.

Příprava laku

Leštění laku má velký význam pro následné nanášení vosku. Pokud byste se rozhodli nanášet vosk na nevyleštěné auto, ani s tím nejlepším voskem nedosáhnete perfektních výsledků. Proto se vyplatí věnovat čas práci s leštičkou. Případně lze využít alespoň ručního leštění. To je dobrým základem, pokud si netroufáte na strojní leštění.

Díky přípravě laku dostanete z vosku to nejlepší. Mezi hlavní výhody patří:

  • hloubkové vyčištění laku,

  • odstranění nečistot,

  • zapravení škrábanců a hologramů,

  • lepší přilnavost vosku,

  • vyšší lesk.

 
Leštička na auto: Vraťte laku bezchybný vzhled a lesk

Kvalitní autokosmetika

Leštění laku je tou nejlepší přípravou pro nanesení ochranného vosku. Jakmile lak vyleštíte, je vhodné ošetřit ho autokosmetikou, aby vaše práce brzy nepřišla vniveč. Vosk zvládne lak chránit po dobu několika měsíců. Bude tak odolný proti kyselinám, solventům a zásadám. Kyselé deště, posypová sůl a UV zářením už nebudou strašákem pro váš lak.

Investice do kvalitní autokosmetiky se vyplatí. Spolehlivé produkty nabídnou dlouhotrvající účinek, ty nejlepší výsledky a bezchybný vzhled exteriéru. Skvělou volbou jsou přípravky Auto FinesseVšechny produkty jsou vyráběny ručně a jsou řádně testovány. Do vašich rukou se tak dostane pouze to nejlepší. Produkty jsou navíc snadno použitelné a poradí si s nimi i začátečník.

Sortiment značky je opravdu rozsáhlý, pořídíte tak vše, co potřebujete. Ať už jde o leštící pasty a kotouče, tuhé, tekuté a rychlé vosky, různé čističe, autošampony, aktivní pěny, tekuté stěrače a mnoho dalšího. Zvolit můžete rovnou sadu autokosmetiky – nabízeny jsou různé varianty dle využití produktů. Hravě tak najdete vše, co zrovna potřebujete.

Leštička na auto: Vraťte laku bezchybný vzhled a lesk

Voskování

Voskování je jedním z posledních kroků při péči o lak. Dostupné jsou různé vosky, které se liší svými vlastnostmi, způsobem aplikace a odolností. Záleží pouze na vás, pro který se rozhodnete. Vosk lze aplikovat dlaní, či aplikátorem. S pomocí mikrovláknového aplikátoru zvládnete vosk nanášet rychleji a snadněji. Stačí tenká vrstva, jakmile během pár minut uschne, je třeba ji ještě rozleštit jemnou utěrkou. Tak dosáhnete perfektního výsledku a můžete se kochat. Budoucí údržba laku bude mnohem jednodušší, nemusí vás děsit škrábance a usazené nečistoty.

Péče o exteriér vozidla je velmi komplexní. Díky strojnímu leštění může lak vypadat jako nový. Pečujte o své auto s využitím autokosmetiky, která z vašeho vozidla dostane to nejlepší.

 

 

Zdroj obrázků: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com, Pexels.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist