Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Jaké jsou nejčastější příčiny dopravních nehod? A proč je důležité myslet na pojištění auta?

V posledních několika letech počet dopravních nehod neustále roste, což je dáno především i tím, že se zvyšuje počet automobilů na silnicích. Právě z daného důvodu je velice důležité pojištění auta, protože povinné ručení kryje náklady na škody, které způsobíte provozem motorového vozidla.

Povinné ručení však pokryje pouze škody ostatním účastníkům dopravní nehody, nikoliv vám jako viníkovi. Právě z daného důvodu se příliš nevyplácí nejlevnější povinné ručení, dávejte si pozor na to, co máte ve smlouvě zahrnuto, jakou máte spoluúčast a podobně. V následujících řádcích se společně podíváme na nejčastější dopravní nehody, k nimž dochází den co den.

Stačí nepozornost, nedodržování vzdálenosti a nevěnování se řízení. Policie České republiky uvádí, že nejčastějšími příčinami dopravních nehod jsou nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti, nepřiměřená rychlost a nesprávné předjíždění.

Nevěnujete se řízení

Používání mobilního telefonu za volantem, otáčení se na pasažéry sedící na zadních sedačkách a podobně. Jakmile však usednete za volant, myslete nejen na svou bezpečnost, ale i na bezpečnost svých spolujezdců.

Nedodržujete odstup

Pokud jste nespokojení s tím, jak jede automobil před vámi, nejezděte přímo za ním. Jakmile zabrzdí, nestihnete stoupnout na brzdu a neštěstí je na světě. Dodržujte dostatečnou vzdálenost, ideálně dvouvteřinový odstup.

Špatně couváte a otáčíte se

Otáčet se na křižovatce je nesmysl, protože snadno přehlédnete ostatní vozidla a nedáte jim přednost. Při couvání se dívejte do zpětných zrcátek. Pokud automobil disponuje senzory, je to lepší, protože vás upozorní na blížící se předmět v zadní či přední části vozidla.

Nepřizpůsobíte jízdu stavu vozovky

Počasí se neustále mění, čemuž je nezbytné přizpůsobit také rychlost. Jakmile je deštivý a mrazivý den, je vhodné zpomalit. Počítejte se sníženou viditelností při sněžení. Zpomalte a neriskujte. Pamatujte si na to, že je lepší pospíchat pomalu.

Dobré pojištění je důležité

Rozdíl je, jestli se jedná o havarijní pojištění, nebo povinné ručení. Havarijní pojištění není povinné, zatímco povinné ručení ano. Sjednat si můžete povinné ručení online, čímž si ušetříte spoustu času, navíc si v klidu pročtete podmínky smlouvy, pojistné události a další.

Jestliže si nejprve chcete spočítat, na kolik vás takové pojištění vyjde, potom slouží na povinné ručení kalkulačka. Propracovanou kalkulačku má stránka Top-pojisteni.cz.Zdroj foto: Top-pojisteni.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist