Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Jak ušetřit za údržbu auta

Pořízení auta stojí peníze, stejně tak jako náklady na jeho provoz. Zkuste se zamyslet nad tím, kolik za údržbu auta utratíte měsíčně a snažte se najít způsoby, jak tuto částku co nejvíce snížit. Nechte si poradit a ušetřete peníze z rodinného rozpočtu.

Koupě auta

Při koupi auta myslete na to, jak jsou drahé nové díly, kolik budete investovat do oprav a zda máte poblíž servis, který vám pomůže s opravou řídící jednotky, opravou tachometru, popřípadě s odblokováním nebo výrobou nového autoklíče s imobilizérem.

Benzin nebo diesel

Další věcí, kterou byste měli před koupí auta řešit je, zda chcete auto na benzín nebo diesel. Zvažte všechna pro a proti a zajímejte se, jak často a jak daleko jezdíte a které z těchto paliv pro vás bude nejvýhodnější. V současné době je dokonce cena benzínu nižší než diesel, i když to většinou bývá právě naopak.

Provozní náklady

S výše uvedeným souvisí také provozní náklady, tedy, jak moc jste schopni snížit spotřebu auta. Pokud pojedete plynule, tak dokážete spotřebu auta snížit až o čtvrtinu. Nezapomeňte, že do auta byste měli tankovat vždy kvalitní a ověřené palivo. Vyhnete se tak mnohým nepříjemnostem a nutnosti nechat auto opravit.

Snižte spotřebu

Vysokou spotřebu auta může zapříčinit také rychlé rozjíždění a používání auta na krátké vzdálenosti. Myslete také na své zdraví, a pokud máte obchod kousek od domu, rozhodně se vyplatí zajít tam raději pěšky, případně na kole.

Nepřetěžujte auto

Spotřebu může ovlivnit také přetížení auta. Pokud vaše auto slouží pro práci, tak myslete na to, jestli všechno co vozíte, je opravdu nutné. Myslete také na náklad na střeše, pokud se totiž dají některé věci dovnitř, tak můžete také ušetřit. Aerodynamika a odpor vzduchu dokážou spotřebu navýšit až na dvojnásobek.

Pravidelný servis

Abyste ušetřili za opravy auta, dopřejte mu pravidelnou péči a servis. Nechte auto zkontrolovat alespoň dvakrát ročně, a pokud máte možnost, tak jej parkujte v garáži. Používejte speciální přípravky proti korozi a udržujte auto čisté, starejte se jak o interiér, tak exteriér.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist