Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Ikonický Volkswagen Van první generace se vrací: Tentokrát jako RC stavebnice

Ikonický Volkswagen Transporter první generace neboli Typ 2, který je z hlediska designu mladším bratrem snad ještě slavnějšího brouka (oficiálně VW Typ 1), po letech znovu ožívá. Tentokrát v podobě funkční stavebnice od české značky Noyce Joyce, složené ze sklolaminátových destiček a elektronických prvků, které se po sestavení promění ve fungující RC model. Všichni milovníci VW tak získají nejen stylový dekorativní doplněk, ale i plně funkční model, se kterým si užijí zábavu všechny generace.

První VW Typ 2, který je dnes označován jako T1 (toto označení se ale začalo používat až zpětně v 90. letech), sjel z výrobní linky v listopadu roku 1949. Jeho první generace se s drobnými úpravami v téměř nezměněné podobě vyráběla až do roku 1967. Ve své době se (společně s Citroënem H Van) jednalo o jeden z prvních automobilů, který měl kabinu řidiče posazenou nad předními koly a pomohl tak prosadit konstrukční řešení hojně využívané i v dnešních dodávkách. Stejně jako brouk si také Transporter vysloužil mnoho přezdívek, mezi které patří Van, Bus, Ponorka nebo Hippie van.

Právě propojení s alternativními komunitami 60. letech minulého století dodalo vanu jeho dnešní ikoničnost a slávu. Jednalo se o jedno z prvních aut, které kombinovalo možnosti převozu nákladu a osob, což využívali hlavně surfaři v Kalifornii, objevující nová místa a cestující za správnou vlnou. Výhodou vanu byla také relativně nízká spotřeba a náklady na údržbu, což z něj spolu s velkým prostorem, který se dal celkem jednoduše přebudovat i na dočasné bydlení, dělalo ideální auto na dlouhé cestování. Ostatně právě na nejslavnější hudební festival ve Woodstocku v roce ‘69 se kromě množství excelentních hudebníků dostavila i spousta diváků se svými pestrobarevně pomalovanými vany. Obrovská popularita vanů v popkultuře jim zajistila místo ve spoustě filmů nebo na obalech alb Boba Dylana či The Beach Boys.

RC model VW Minivan od Noyce Joyce se prodává jako kreativní stavebnice, kterou tvoří 150 dílů včetně stejnosměrného motoru s převodovkou. Veškeré díly do sebe zapadají jako skládačka a k sestavení nepotřebujete pájku, nůž, lepidlo, ani jiné nářadí. Stavebnice je tvořena deskami plošných spojů a její součástí jsou také elektronické součástky a dálkové ovládání, oboje poháněné AAA bateriemi. Po sestavení, které vám zabere 3 až 4 hodiny, si můžete RC Minivan vystavit jako zajímavou a originální dekoraci nebo ho vzít na projížďku.

Kreativní sadu RC Minivanu od Noyce Joyce pořídíte za 2 670 Kč (bez DPH) na e-shopu noycejoyce.com/cs.

 

Jak si složit RC Minivan, se můžete podívat v tomto videu:

Jak takový Minivan vypadá v plném provozu, zase zjistíte tady:

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist