Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Držák mobilu do auta je nezbytností

Telefon dnes v autě používáme téměř všichni – pro telefonování, navigaci či přehrávání hudby. Vždycky je bezpečnější, když je upevněn v držáku. Takovém, který nebrání ve výhledu, ale také vás nebude nutit spustit oči ze silnice na příliš dlouhou dobu. Nevyhazujte peníze za provizorní nedokonalá řešení.

Domníváte se, že držák na telefon je v autě jen zbytečností? Jestliže v autě trávíte aspoň půl hodiny denně, tak určitě není. Mít telefon v držáku je mnohem bezpečnější než držet ho za jízdy v ruce či pokukovat po telefonu položeném na sedadle spolujezdce. I když nejedete rychle, auto za těch pár sekund ujede desítky metrů. Nehledě na to, že ze sedačky může telefon snadno sklouznout na podlahu. A to vás asi u iPhonu za dvacet tisíc nepotěší.

Držák mobilu do auta je nezbytností

Jaký způsob a místo uchycení držáku potřebujete?

Prvním kritériem ke zvážení při výběru držáku je, kam ho vlastně v autě dáte. Držák by měl být připevněný na nějakém centrálním místě v autě, musí se nacházet v dosahu řidiče a být uzpůsobený modelu vašeho telefonu, aby v něm pevně držel.

Držáky na čelním skle

Držák mobilu do auta na čelní sklo omezuje výhled, v některých zemích je kvůli tomu dokonce zakázaný. V mnohých autech je navíc čelní sklo příliš daleko od řidiče, takže ten se musí pokaždé natahovat. Kromě toho na něj působí sluneční záření a guma se pod jeho vlivem může začít drolit.

Držáky do ventilační mřížky

Tohle je dobré umístění. Je blízko k řidiči, protože konstruktéři aut chtějí řidičům zajistit snadný přístup k ventilaci. Nevýhodou je rozdílná velikost a uspořádání ventilačních lamel u různých modelů aut. Levnější držáky tohoto typu také vyžadují použití obou rukou při umístění telefonu do držáku.

Držáky na palubní desce

Tento typ má podobné výhody a nevýhody jako držák na čelním skle. Navíc může poškodit palubní desku, záleží samozřejmě na tom, jakým způsobem ho připevňujete, zda jde o lepidlo apod.

Držák mobilu do auta je nezbytností

Nezapomeňte na nabíjení

Navzdory vysokému výkonu mají moderní telefony jednu podstatnou nevýhodu – při zapnuté GPS u navigace se vybijí mrknutím oka. Důležitým kritériem by tedy mělo být, zda držák nabízí možnost telefon nabíjet. A na závěr byste si ještě mohli pohlídat, jestli jde telefon do držáku dávat jednou rukou, hodí se to.

Držák mobilu do auta je nezbytností

Zdroj foto: Tvrzenaskla.eu, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist