Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

CITROËN C4 Cactus - první jízdní dojmy | Autotest

V rámci představení Citroënu C4 Cactus v ČR jsme měli tu čest se v něm kátce svézt.

Tady jsou naše první jízdní dojmy:

Pojďme začít u velmi neotřelého a zajímavého designu. Je to nový směr, do kterého se Citroën pustil už s příchodem C4 Picassa. C4 Cactus je stavbou karoserie odlišný především v přední části, kde jsou na první pohled velmi odlišně rozvržené světlomety, tak i přesto se do základu MPV vrací a nedá se mu charakteristika upřít. Co se týče zadních sloupků karoserie jako by si konstruktéři vzali příklad z modelu DS5. 

To co ale opravdu hodně odlišuje tento model je unikátním systémem Airbump. Ten tvoří vzduchové váčky na bočních dveřích a náraznících, které mimo estetického přínosu představují ochranu proti nepříjemným ťukancům a odřeninám, kterým se zkrátka u auta nikdy nevyhnete.

Citroën C4 Cactus na délku měří 4157 milimetrů a je postaven na platformě, kterou využívá také crossover Peugeot 2008. Rozvor náprav 2595 mm je o pouhých 13 milimetrů kratší než u modelu C4. Téměř shodná je také výška 1490 milimetrů.

C4 Cactus vedle velkého displeje přináší také řadu vychytávek, které v dnešním pojetí nemají obdoby. V prvé řadě je to přístrojová deska, která se oprostila od všech přebytečných tlačítek. Pokud zvolíte motor ve spojení s manuální převodovkou, napočítáte jich na středové konzole pouhých čtrnáct. Prvních sedm je přidruženo sedmipalcovému dotykovému displeji, který vedle multimediálního centra Multiciti Connect zobrazuje navigační systém, klimatizaci, obrazový výstup parkovací kamery a veškerá důležitá nastavení. Obrazovka komunikuje v českém jazyce a je standardem pro všechny výbavy Cactusu.

Citroënu C4 Cactus má bohatý vnitřní prostor, skvělá přední sedadla připomínající obývákový gauč, což je velmi pohodlné. Prosklená střecha nepotřebuje díky čtyřvrstvé tepelné a UV ochraně klasickou clonu a dobře to dokresluje ten velký otevřený prostor. Specialitou Cactusu je, že airbag je umístěn ve stropu. Díky tomu vznikla velká objemná schránka a vyšetřil se prostor pro kolena.

Nabídka pohonných jednotek je složena ze sedmi agregátů (čtyři zážehové, tři vznětové). Automobilka uvádí, že se ve srovnání s klasickým hatchbackem C4 podařilo ušetřit okolo 200 kilogramů. Největší úbytek přitom zajistila volba platformy 1 a její optimalizace. Dolů s dalšímy kilogrami se šlo díky použití vysokopevnostní oceli, hliníku nebo nového postupu laserového svařování.

Co se týče jizdních vlastností, tak z prvních jízd nám auto přišlo velmi sympatické a intuitivní na ovládání a v té krátké časové míře jsme nenašli zatím nic co by nám na první pohled nějakzásadně vadilo.

Přidejme něco o spotřebě. Citroën uvádí, že si nejúspornější C4 Cactus vystačí s pouhými 3,1 litru na 100 km. To jsme v rámci krátkých testovacích jízd sice nedokázali ani potvrdit nebo vyvrátit, ale věříme, že se nám tento model ještě dostane do ruky a na udávanou spotřebu se zaměříme.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist