Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Cestujeme s pejskem

Jak zpříjemnit cestování autem Vám i pejskovi? Přinášíme Vám několik tipů.

Pokud máte pejska, jehož cestování autem baví a má to rád, máte vyhráno. Pokud ne, měli byste myslet ještě před cestou na pár věcí. Psa před cestou několik hodin nekrmte, zvířátkům se lépe cestuje nalačno, vyhnete se tím nehodám způsobeným nevolností a čištěním auta. Pokud je vašemu pejskovi při cestování nevolno a trpí kinetózou, poraďte se před cestou s vaším veterinářem o vhodných přípravcích na zmírnění nevolnosti. Pejska nakrmte až po příchodu do cíle cesty. Během dlouhých cest (např. Na dovolenou, závody, výstavu) nebo silnic v horkých dnech nezapomeňte dělat přestávky, kdy pejska vyvenčíte a nabídnete mu vodu na pití. Doporučujeme se sebou v autě nosit misku a lahvičku (kanystr) s čerstvou pitnou vodou.

Pokud se chystáte za hranice, musíte pejskovi u veterináře vybavit tzv. PETP (což je vlastně mezinárodní očkovací průkaz) a začipovať ho. Zjistěte si předem, jaké jsou povinné očkování a přípravky proti parazitům (např. kleště, tasemnice…) v zemi, do které se chystáte cestovat a v jakém časovém předstihu je musíte psovi zabezpečit.

Jak je to se samotným pejskem v autě? Zákon říká jasně: "Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče a přepravovaných osob, bezpečnost přepravovaných zvířat ani bezpečnost silničního provozu."

Nedodržení pravidel přepravy živých zvířat se klasifikuje jako přestupek proti bezpečnosti, za který vám hrozí pokuta. Dbejte tedy na předpisy, i když žádná vyhláška přesně nedefinuje, jak přepravovat psa v autě. Avšak nejbezpečnější pro řidiče i pro psa se ukázala přeprava psa v přepravce umístěné v kufru auta.

Přepravka může být plastová nebo v podobě kovové přenosné klece nebo jsou firmy, které vyrábějí kovové přepravní klece přímo na míru do vašeho auta. Nezapomeňte na zajištění a "ukotvení" přepravky / klece před posouváním nebo jiným pohybem v rámci auta. V případě, že máte menšího pejska, který většinu cesty prospí, alternativou jsou i lehčí látkové skládací přepravky, které však nelze bezpečně upevnit před pohybem a zároveň látkové stěny neposkytují psovi téměř žádnou ochranu při nehodě.

Nikdy nedovolte psovi volný pohyb v autě během jízdy, skákání na řidiče a spolujezdce, vystrkovaná se z okna. Je to nebezpečné jak pro psa, tak i pro vás jako řidiče a samozřejmě i pro spolucestující.

Během horkých měsíců nenechávejte ani na chvíli psa samého v autě. V chladných měsících můžete využít možnost nezávislého topení a psovi tak zajistit příjemnou teplotu, během doby vaší nepřítomnosti. Auto se psem nenechávejte bez dozoru, mimo váš dohled. Může se stát, že vám zloděj ukradne nejen auto ale také psa. Auto je nahraditelné, rodinný miláček ne. V takových případech se vyplatí zainvestovat do kvalitního autoalarmu s GPS tracking-em, abyste věděli případe auto sledovat pomocí GPS. V letních nebo naopak v zimních dnech dobré padne, nezávislé topení, abyste v autě nemrzly nebo naopak se nevařily. Podmínkou toho je dálkový start, který zajistí, že vše bude fungovat jak má.

Ať už se chystáte kdekoliv, měli byste si cestování se svým pejskem hlavně užít a těšit se z nových společných zážitků.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist