Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Autopůjčovna, nebo carsharing? Usnadněte si práci a ušetřete

V dnešní době není vůbec nutné složitě vybírat a vlastnit osobní automobil. Místo nekonečných starostí, placení pojištění a dalších těžkostí je dobré vsadit na alternativní cestu. Těch existuje rovnou několik, přičemž každá má něco do sebe. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Občasná vyjížďka

Daná problematika se týká hlavně příležitostných řidičů, kteří opravdu nemusí trávit každý den na silnicích. Pokud plánujete vyjet například jen jednou měsíčně, je naprosto jasné, že si nechcete zbytečně pořizovat vlastní dopravní prostředek. V takových chvílích se rozhodujete, jestli řešit třeba zapůjčení auta v Praze, či spíše takzvaný carsharing.

Autopůjčovna, nebo carsharing? Usnadněte si práci a ušetřete

První zmíněná varianta je naprostá klasika, již vám nejspíše nemusíme složitě představovat. Zkrátka a dobře si vyhledáte ideální poskytovatele, přečtete si podmínky a půjčíte si vozidlo na určitou dobu. V tomto ohledu je hlavní překážkou celkem vysoké riziko nalezení nepoctivé společnosti. Těch se totiž v naší zemi pohybují desítky a desítky, přičemž setkání s nimi vás může vyjít draho.

Pokud však najdete spolehlivou autopůjčovnu, dočkáte se velmi rychlého obdržení vozu, jasných podmínek, pojištění, dálniční známky i ohromného výběru udržovaných dopravních prostředků. Jedná se o značný benefit, který rozhodně stojí za uvážení. Dobrým příkladem je třeba firma pod výše vloženým odkazem.

Autopůjčovna, nebo carsharing? Usnadněte si práci a ušetřete

Sdílení auta

Tento fenomén funguje v zahraničí už pěknou řadu let, ale k nám se dostává až v poslední době. Zatím funguje pouze ve větších městech (Praha, Brno, Liberec a podobně). Zde je nutné vzít v potaz podstatně menší výběr dopravních prostředků, občasnou složitou domluvu s majiteli a riziko zapůjčení porouchaného vraku. Budete-li však mít štěstí, svezete se za poměrně nízké peníze.

Hlavní výhodou carsharingu je možnost pronajmout si auto jen na několik hodin. V klasické autopůjčovně je většinou minimem 24 hodin, takže platíte i za čas, kdy jej aktivně nevyužíváte. Dostupné vozy si jednoduše najdete díky mobilní aplikaci, kde si je také zamluvíte.

Autopůjčovna, nebo carsharing? Usnadněte si práci a ušetřete

Nebojte se řídit

Největším nepřítelem nezkušených motoristů je strach z řízení. Jeho překonání je extrémně složitý boj, který mnoho jedinců zkrátka vzdá a už nikdy neusednou za volant. Naštěstí existuje několik ověřených metod, s jejichž pomocí se dá vaše kletba zlomit. Podívejte se na šikovně napsaný článek pod vloženým odkazem a ihned získáte potřebnou inspiraci.

Určitě nikam nepospíchejte a překonávejte svoji bázeň po malých krůčcích. Začněte v malém provozu někde na kraji vesnice, mějte vedle sebe zkušeného řidiče a při každé další lekci překonávejte stále delší trasu. Zajímavou možností jsou i placené kondiční jízdy s profesionálním učitelem.

Autopůjčovna, nebo carsharing? Usnadněte si práci a ušetřete

Zdroj foto: iautopujcovna.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist