Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Škoda Slavia: Další žákovský vůz, který byste chtěli mít v garáži

Sedmým žákovským vozem je dvoumístný spider postavený na základech sériové Scaly. Model je výsledkem společné práce 31 žáků renomovaného Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO. Doslova do něho promítli historii v kombinaci se současností. Otevřená Škoda Slavia v jubilejním 125. roce automobilky připomíná svým jménem první jízdní kola, která Václav Laurin a Václav Klement po založení podniku v roce 1895 vyráběli.

Škoda Slavia: Další žákovský vůz

Scala v karosářské verzi spider kombinuje jasné a emocionální linie moderního kompaktního modelu s počátky automobilismu, kdy měly vozy většinou otevřenou karoserii. Od prvního výkresu až po stavbu vozu prováděli žáci všechny pracovní kroky sami, za podpory svých pedagogů a odborníků ze společnosti ŠKODA AUTO, jmenovitě z oblasti designu, výroby a technického vývoje. Tento již sedmý žákovský vůz automobilky od roku 2014 znovu dokládá vysokou kvalitu vzdělávání ve Středním odborném učilišti strojírenském ŠKODA AUTO.

V sedmém ročníku projektu žákovského vozu využilo 26 zapojených žáků a 5 žákyň poprvé jako základ svého vysněného vozu model Scala. Stejně jako u sériového modelu dodává i karosářské verzi spider sportovně-emocionální vzhled výrazný design.

Odpovídající dynamiku žákovskému modelu Slavia dodává benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a sedmistupňová převodovka DSG. Ze sériového vozu pochází také přední a zadní náprava, řízení, kompletní elektronika včetně kabeláže i asistenční systémy. Nedotčena zůstala také palubní deska, Virtuální Kokpit a infotainment systém.

Inspirací sedmého žákovského vozu byl sportovní prototyp ŠKODA 1100. Model Slavia je samozřejmě pouhým "funkčním konceptem" a nelze si ho u dealerů objednat. Určitě se s ním ale budete moci seznámit na nějaké výstavě či prezentaci automobilky Škoda. Nebo časem i v Muzeu Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist