Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Představuje se nové BMW iX3 - čistě elektrické


Dnes byl představen první čistě elektrický vůz značky BMW a současně první čistě elektrický model BMW X. POjďme se do začátku podívat na nejdůležitější informace k tomuto elektromobilu. 
 
BMW X3 už určitě znáte. Dosud bylo k dispozici se zážehovými a vznětovými motory a dokonce i jako plug-in hybridní verze. Nyní se nám představuje v podobě BMW iX3 také jako čistě elektrický vůz.
 
 
Zároveň s vozem se představují nové komponenty páté generace elektrického pohonu BMW eDrive. Který má zlepšení v poměru objem/výkon hnací soustavy (o 30 procent), dojezdu, hmotnosti a flexibility. Hustota energie v baterii se zvýšila o 20 procent. Všechny použité komponenty pocházejí z vlastního vývoje automobilky.

Elektromotor, jednostupňový převod a výkonová elektronika v jednom celku pohánějícím zadní nápravu. Motor s elektromagnetickým buzením nevyužívá žádné cenné kovy. Maximální výkon 210 kW/286 k a točivý moment 400 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 s, maximální rychlost 180 km/h. S baterií 80 kWh dojezd 460/520 km (WLTP/NEDC).
 
 
Různé jízdní režimy s nastavitelnou úrovní rekuperace, včetně možnosti jednopedálového ovládání. Adaptivní rekuperace přizpůsobující úroveň znovuzískávání energie aktuálním podmínkám. 

Nabíjecí služby BMW Charging zajišťují jak snadné nabíjení doma či v zaměstnání, tak přístup k celosvětové síti nabíjecích stanic různých provozovatelů (přibližně 450 000 nabíjecích stanic). Zvýhodněný tarif pro nabíjecí stanice IONITY (0,29 eur/kWh).

Kombinovaná palubní nabíječka umožňuje při použití nabíjecích stanic se střídavým proudem (AC) jednofázové nabíjení výkonem až 7,4 kW a třífázové nabíjení výkonem až 11 kW. Zapojení vozidla do stejnosměrné nabíjecí stanice umožňuje nabíjet výkonem až 150 kW.

Dvě velmi bohaté výbavy, specifický design s prvky BMW i a optimalizovaná aerodynamika (cx = 0,29). 

Komplexní přístup pro snižování CO2 stopy. Během celého životního cyklu vykazuje BMW iX3 o 30 % nižší CO2 stopu oproti BMW X3 xDrive20d (evropský energetický mix) a o 60 % s elektřinou z obnovitelných zdrojů.

Zahájení prodeje koncem roku 2020 v Číně, následně i v dalších zemích. V České republice jej lze objednávat od konce července za cenu od 1 859 000 Kč. Dodávky prvních vozů jsou plánované na leden příštího roku, kdy bude spuštěn prodej v Evropě.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist