Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Nissan Ariya: Nový elektromobil s dojezdem až 500 km

Nissan včera představil světu svůj zcela nový coupé crossover Nissan Ariya a započal tak novou kapitolu elektromobilů značky. Světová premiéra elektromobilu byla vysílaná formou virtuálního eventu z již brzy otevřeného Nissan Pavilionu v japonském městě Yokohama.

Ariya – první elektrický coupé crossover značky Nissan – nabízí působivé zrychlení a plynulou a tichou jízdu společně s příjemným, luxusním interiérem navozujícím relaxační atmosféru. Prvky autonomní jízdy zbavující řidiče stresu, hlasový asistent a moderní technologie konektivity zvyšují pocit jistoty na silnici, čímž přináší klid a pohodlí řidiči a spolucestujícím.

Dojezd až 500 km

Odhadovaný dojezd až 500 kilometrů (dle kombinovaného cyklu WLTP, čeká se na homologaci) dělají z Nissanu Ariya dokonalého partnera pro každodenní dojíždění a rodinné výlety.

Nissan Ariya vychází ze stejnojmenného konceptu představeného na Tokyo Motor Show v roce 2019, který byl poprvé zmíněn již na stejném místě v roce 2017. Jedná se o první produkční model reprezentující novou elektrifikovanou identitu značky Nissan, který dláždí cestu do nové éry automobilového průmyslu, kde se standardem stává elektrifikace a využívání umělé inteligence.

Co k modelu řekl Ashwani Gupta - provozní ředitel Nissanu

“Ariya reprezentuje naši neutuchající vášeň dosáhnout jediného cíle: zlepšit životy našich zákazníků,” řekl Ashwani Gupta, provozní ředitel Nissanu. “Kombinace moderního designu, vzrušujících pohonných jednotek a elegantního, uvolňující pocit navozujícího interiéru nabitého pokročilými technologiemi – tím vším Ariya vytváří pohodlí nejen pro řidiče, ale pro všechny cestující.”

Nový Nissan Ariya je postavený na nové platformě pro elektromobily, vyvinuté v rámci Aliance, a jako takový je čirým vyjádřením vize Nissan Intelligent Mobility, neboli strategie společnosti cílené na dosažení ultimátních výsledků – budoucnosti bez emisí a bez smrtelných nehod na silnici.

Zahrnujíc tři hlavní pilíře vize Nissan Intelligent Mobility (Intelligent Power, Intelligent Drive a Intelligent Integration), kombinuje Ariya pokročilé technologie elektromobility poskytující rozhraní s novou úrovní propojení člověka a stroje a vytváří tak zcela nový zážitek z jízdy.

Každá verze nového modelu Ariya bude dosahovat v rámci segmentu ne jenom působivého dojezdu, ale také pozoruhodné schopnosti jej opakovaně využívat, stejně tak jako bude zvládat novou úroveň výkonu při rychlodobíjení.

Toho je částečně dosaženo fukncí teplotního managementu baterie, který konstantně optimalizuje provozní teplotu kapalinou chlazené baterie. Při použití nejvhodnější nabíječky (nad 350A) umí Ariya v Evropě při nabíjení systémem Combined Charging System (standard CCS) získat dojezd až 300 km za 30 minut. (uvedené hodnoty budou upřesněny po dokončení homologace)

Podpora rychlodobíjení až do 130 kW

Nissan Ariya je ve verzi s 63kWh baterií vybavena 7.4kW nabíječkou pro domácí použití, zatímco verze s 87kWh baterií budou vybaveny 22kW třífázovou nabíječkou pro domácí nabíjení. Ariya podporuje také rychlodobíjení až do 130 kW, a přináší tak řidiči klid na dlouhých cestách.

Další podrobnosti o modelu Ariya, jeho dostupnosti a cenách  v Evropě vám přineseme již brzy.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist