Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Kolik stojí kamera do auta? Teď je vhodná doba ke koupi

Uvažujete, že si pořídíte kameru do auta? Udělejte to, pokud ji ještě nemáte. Jde o chytrého pomocníka, který vám ušetří starosti hlavně v případě, kdy se stanete účastníky dopravní nehody. Moderní kamery toho však umí daleko více.

Kolik tedy stojí kamera do auta? V obchodech narazíte na různé modely. Některé nevyjdou ani na tisícovku, jiné stojí více než pět tisíc. Záleží na parametrech obrazu i funkcích, jimiž jsou vybavené.

Nakupte právě nyní ve slevách

Autorádia i kamery do auta patří k oblíbeným vánočním dárkům, proto je právě nyní vhodná doba objednat si ji. E-shopy mají velké slevy – nevadí, že jste nestihli Black Friday a Cyber Monday, slevy jsou stále a do Vánoc pravděpodobně budou. Podle čeho tedy kameru vybírat?

Z technických parametrů zkoumejte rozlišení i úhel

Od své kamery byste pochopitelně měli chtít hlavně kvalitní záznam videa. Full HD rozlišení je dnes standard, nic horšího rozhodně nechtějte. Objevují se i kamery s 2K či 4K rozlišením, za ty si nicméně připlatíte. Důležitý je i úhel, který kamera zvládá snímat. Opět platí, čím větší, tím lepší.

Myslete také na to, jak videa z kamery dostanete. Musíte ji připojovat k počítači, nebo má vestavěnou Wi-Fi? Každému vyhovuje něco jiného.

Hodí se GPS i G-senzor

Velmi často bývají kamery vybavovány G-senzorem, který dokáže detekovat nehodu. V takovém případě uzamkne záznam proti přepsání (běžně se záznamy přepisují stále dokola, protože paměť kamery není nekonečná).

Rozšířený je i parkovací režim, jestliže tedy nemáte nové auto vybavené parkovacím asistentem, kamera do auta vám ho nahradí.

Praktický je vestavěný GPS modul, ten zvládá sledovat vaši polohu i rychlost, častokrát vás kamera dokáže upozornit, že porušujete předpisy.

Kamera ukáže pravdu

Kamerový záznam je výborným důkazním materiálem v případě nehody. Nejen proti ostatním řidičům na silnici, ale rovněž proti vám – ano, kamera dokáže usvědčit i vás. Proto řiďte zodpovědně a nesedejte za volant po požití alkoholu. Na to se hodí zase alkohol tester.

Mohlo by se zdát, že moderní řidič dnes potřebuje celou řadu vybavení. Ano. Tedy ne tak úplně. Žít se dá i bez něho, avšak s ním je řízení příjemnější, jednodušší, bezpečnější.

 

Zdroj foto: Okay.cz, Mio.cz, Navitel.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist