Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Kam v zimě s pneumatikami?

Podzim je zatím dost deštivý a předpovědi počasí začínají zmiňovat sníh. Na svém autě tak budeme potřebovat přezout pneumatiky na zimní, kam ale dát ty letní?

Profesionální uskladnění

Většina řidičů používá podle ročního období zimní nebo letní pneumatiky. Od sebe se tyto dvě varianty liší dezénem i složením materiálu, aby jízda v daných podmínkách byla co nejbezpečnější. Zpravidla nám, pokud je péče o pneumatiky správná, vydrží několik sezón. Tu sadu, kterou nepoužíváme, tak potřebujeme někde uskladnit. Pak ale může nastat problém s místem, pneumatiky nejsou zrovna malé, zaberou určitý prostor a vhodné podmínky. Majitelé rodinných domů a garáží mají rozhodování snazší, v paneláku už se prostor hledá hůře. Uskladnění pneumatik pak můžeme řešit buď umístěním do sklepní kóje, nebo se obrátit na specializovanou firmu a využít jejích služeb. Správné podmínky totiž dokážou ovlivnit životnost i kvalitu pneumatik.

Ovlivní životnost

Dostatek prostoru na uskladnění nepoužívané sady pneumatik tak není tím jediným, co potřebujeme. Ideální podmínky jsou konstantní teplota, sucho a stín. Jen tak nechat na hromadě pneumatiky a zakrýt je plachtou nestačí, změny teplot, sluneční paprsky a mráz jim nebudou dělat dobře. I proto mohou být dobře skladované použité pneumatiky z předloňského roku v lepší kondici, než naprosto nové gumy, které ale byly špatně skladovány nevhodným způsobem. Pokud nemáte vhodné podmínky, obraťte se raději na kvalitní pneuservis, který úschovu pneumatik nabízí. Budete mít jistotu, že podmínky skladování nijak neovlivní kvalitu pneumatik a tím bezpečnost vaší jízdy, až opět přijde jejich čas.

Pohodlná jízda bez rizik je zaručena pouze na pneumatikách v dobré kondici, bez snížené kvality. Skladování v době, kdy je nepoužíváme, je tak stejně důležité jako tlak v pneumatikách nebo hloubka dezénu.

Zdroj foto: Pneuservis-pavlik.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist