Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Světové finále MercedesTrophy 2016

MercedesTrophy je už tradiční výraznou událostí golfové sezony. Světové finále turnaje se koná každoročně na počátku října u německého Stuttgartu. Letos se na greenech v Nippenburgu a Solitude od 3. do 8.10. utkalo 96 finalistů, kteří se do světového finále kvalifikovali z národních kol. Celkově se letos turnaje (i s kvalifikačními koly) zúčastnilo 60 000 golfistů z více než 60 zemí světa.

Vítězným týmem 27. ročníku MercedesTrophy se po napínavých soubojích a zvratech stala Francie.  Tým vyhrál se součtem 142 bodů, druhé místo po třech kolech golfového klání získala Jižní Korea se 140 body a bronzovou příčku vybojoval tým Jižní Asie s výslednými 138 body. Oblíbený tým Mexika získal cenu za nejlepšího týmového ducha, která byla udělena na základě hlasování všech ostatních týmů.

Kromě klasických netto a brutto pořadí měli hosté možnost zabodovat i v různých speciálních žebříčcích. Čtyři hráči dokázali vyhrát v soutěži „Beat Martin Kaymer“ (Poraž Martina Kaymera), ve které jejich úkolem bylo dostat míček prvním úderem blíže k jamce než slavný dvojnásobný vítěz majoru.

Dalších 25 účastníků ve stejném formátu soutěže porazilo pětinásobného šampiona automobilové série DTM a vášnivého golfistu Bernda Schneidera. Vítězem soutěže „Drive to the Major“ se stal Stephane Lejoly z Belgie, a získal tak pozvánku na Open 2017, který se bude konat v Royal Birkdale a kde bude mít životní šanci kvalifikovat se na legendární turnaj „Monday After Tournament“. Jedinou výzvou, kterou hráči nedokázali zvládnout, byla soutěž „hole in one“, a tak Mercedes-Benz A 200, který byl cenou za výhru, nového majitele nenašel.

Mercedes-Benz je hlavním partnerem nejdůležitějších světových golfových klání – The Masters, The Open Golf Championship či PGA Championship. Díky partnerství s PGA of America podporuje Mercedes-Benz také nejvýznamnější týmovou soutěž – Ryder Cup. Partnersky se společnost s trojcípou hvězdou ve znaku účastní i řady dalších kvalitních golfových turnajů po celém světě. Jedním z ambasadorů značky je již dlouhou dobu legendární Bernhard Langer, který má na svém kontě 2 tituly z majoru US Masters. Na výsledky tohoto legendárního hráče v současnosti navazuje další z ambasadorů Martin Kaymer.