Doporučujeme

Již v dubnu v kinech:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Elektroskútr: nejlevnější svezení bez emisí

Může jízda nějakého dopravního prostředku stát dvacet haléřů na kilometr? Pokud cestujete na elektroskútru, tak ano. Nízké provozní náklady ale nejsou jediným důvodem, proč obliba jednoho z nejzábavnějších zástupců alternativní dopravy u nás i v zahraničí stále stoupá.

Skútr byl populárním městským dopravním prostředkem ještě před nástupem elektromobilityNízká spotřeba, snadná manévrovatelnost a bezproblémové parkování zdarma udělaly z tohoto praktického vozítka ideální řešení na nákupy, dojíždění do práce nebo výlety na malé a střední vzdálenosti. Použití elektromotoru ale umocnilo využití jejich potenciálu.

Rozdíl pozná každý a hned

Hlavními výhodami elektroskútrů jsou extrémně nízká hlučnost a bezkonkurenčně levný provoz. Cena za kilometr jízdy se pohybuje kolem 20 haléřů. Svezení s nižšími náklady v současné době nejspíš neexistuje. Pocit z jízdy ještě umocňuje tichý provoz elektromotoru, který navíc nezpůsobuje žádný zápach.

Elektroskútry mají vzhledem ke své omezené rychlosti dobrou akceleraci. Podobně jako u elektromobilů dochází při brzdění k rekuperaci energie a baterie se sama nabíjí. Nevýhodou ale může být dojezd na jedno nabití baterie, který se pohybuje přibližně od 70 do 100 km.

https://wikimedia.org

Elektroskútr může nabídnout i moderní svezení v retro kabátě.

Skvělé „vyježdění” pro teenagery

Modely s maximální rychlostí 45 km/h mohou používat majitelé řidičských průkazů skupiny AM nebo A1. Jsou proto velmi dobrou průpravou pro začínající náctileté motorkáře, ale dobře poslouží každému, kdo hledá pro přibližování po městě kompromis mezi jízdním kolem a silnějším strojem.

Spolehlivý elektroskútr z kvalitních komponentů se dá pořídit už za cca 30 000 Kč. Servis elektroskútru je zpravidla levnější než u běžných benzínových skútrů, elektromotor se navíc při jízdě na krátké vzdálenosti méně opotřebovává.

Městská doprava budoucnosti

Alternativní pohony dostávají po celém světě stále větší přednost před tradiční, neekologickou dopravou. Do budoucna tak můžeme očekávat ještě větší výskyt a rozvoj elektroskútrů. Snadné a bezpečné proplétání ucpanými silnicemi měst a velkoměst bez dalšího zatěžování ovzduší se zdá být ideální volbou.

https://wikimedia.org

Atraktivní vzhled a malý úložný prostor na helmu nebo malý nákup má většina elektroskútrů.

Pokud si chcete tichou a ekologickou jízdu pro začátek jen vyzkoušet, můžete využít nabídku půjčoven elektroskútrů ve větších městech nebo v atraktivních turistických lokalitách.

3 tipy na elektroskútry

S rostoucí oblibou elektroskútrů sílí i nabídka modelů na trhu. Představujeme 3 modely, které rozhodně stojí za pozornost.

1. Power

Populární silniční elektroskútr spadající formálně do skupiny mopedů je možné řídit i bez řidičského průkazu. Jezdí maximální rychlostí 25 km/h, jeho 500W elektromotor je nabíjen baterií s kapacitou 960 Wh (watthodin) a má maximální dojezd asi 60 km. Elektroskútr Power váží 65 kg a jízdu na něm zvládnou i méně zkušení jezdci.

Orientační cena: 28 800 Kč.

2. Guewer Classic

Guewer Classic je v porovnání s předchozím modelem silnější. Má skvělý poměr cena/výkon, maximální, přepínačem nastavitelná rychlost je až 50 km/h. Skútr váží 90 kg, má motor s výkonem 2 000 W a baterii s kapacitou 1 920 Wh, která se plně dobije za 8 hodin. Dojezd elektroskútru Guewer Classic je 60 až 70 km.

Orientační cena: 31 400 Kč.

3. Akumo 800

Nejvýkonnější model z našeho výběru s 8 000W motorem dodává na trh český výrobce Akumo. Model s bezúdržbovou křemíkovou baterií s kapacitou 3 100 Wh se po silnici dovede prohnat rychlostí až 75 km/h. Maximální dojezd při rychlosti 40 km/h je 65 km.

Orientační cena: 85 990 Kč.

 

Description:

Elektroskútry mají extrémně nízké provozní náklady, jsou nehlučné a nevydávají zápach. Skvěle se hodí do městského provozu.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist